Успешно участие на нашите ученици в интердисциплинарния турнир „Деца на науката“
Интердисциплинарният турнир „Деца на науката“ е състезание за ученици от 7. клас, което обединява знания по биология, химия, физика, география и математика, с акцент върху практически задачи и екипна работа. Това беше второто издание на турнира и първо участие за нашето училище. Учениците преминаха през три изключително предизвикателни кръга.
Първият кръг включваше две части – решаване на тест тип кръстословица и задачи по движение в Космоса с три подусловия за време от 20 минути, след което от състезанието отпаднаха пет отбора.
Вторият кръг също беше в две части, като в първата учениците конструираха работещ модел на космическа станция и след нея отпаднаха още два отбора, а във втората решаваха казуси чрез лабораторни задачи по химия и задачи с изчисления по химия и биология, след което отпаднаха още два отбора.
До третия, презентационен, творчески и креативен кръг с продължителност 120 минути достигнаха четири отбора, като всеки екип работеше по различен казус, но изпълняваше три еднакви задачи.
С гордост отбелязваме, че във втори и трети кръг нашите ученици заеха първо място, демонстрирайки отлична подготовка, екипна работа и научно мислене.
Подборът на отбора се оказа изключително успешен и изказваме благодарност на всички колеги, допринесли за този успех.
Учениците получиха индивидуални награди – грамоти, едногодишен безплатен абонамент за платформата „Уча се“, ранички, тенис топка с автограф от Григор Димитров, както и образователни материали и награди от издателствата „Просвета“, „Клет“ и „Педагог 6“, а за училището като отборна награда беше получен учебен комплект – микроскоп и телескоп, които ще се използват в учебния процес.


















